Aktualitātes

Jaunā rudens „CEPUMĀ” - PAR KARAVĪRA DZĪVI UN IKDIENU

2018-10-04

   Tuvojoties Latvijas simtgadei, laiks izzināt patriotiskākos notikumus un profesiju aizkulises arī sarunu ciklā “Cepums ar Slavenību”. Atsākot rudens sezonu, uz pirmo “Cepumu” jaunieši tiek aicināti tikties ar karavīru, vienu no diviem Nacionālo Bruņoto spēku mediju fotogrāfiem, kā arī grupas “AUĻI” mūziķi – virsseržantu GATI INDRĒVICU. Iedvesmojošas sarunas  par karavīra profesijas aizkulisēm un ikdienas dzīvi notiks otrdien, 16. oktobrī pulksten 18:00 kafejnīcas „Silva” konferenču zālē.

   “Būt par karavīru vienam ir misija, citam iespēja ceļot, pārbaudīt savu spēju robežas, arī nopelnīt. Latvijas Nacionālajos Bruņotajos spēkos 17% ir arī sieviešu. Dienēt armijā ir savā ziņā izraušanās no ikdienas, sevis apliecināšana”, saka Gatis.

    Virsseržants Gatis Indrēvics dzimis Cēsīs, studējis vēsturi Latvijas Universitātē. 
   Savu ceļu armijā iesācis ar  obligāto dienestu pirms vairāk nekā 16 gadiem uz mīnu kuģa M-01 “Viesturs”, tad dienējis dažādās kaujas vienībās Latvijas Nacionālajos bruņotajos spēkos. Gatis piedalījies arī vairākās starptautiskajās operācijās Irākā un Afganistānā. Tieši atrodoties misijās, Gatis atskārtis, ka fotografēšana ir gandrīz vienīgais veids, kā sev un pasaulei parādīt tās izcilās kultūras un vēstures vērtības, kuras karš reizēm iznīcina pa visam. 2013. gadā Gatis ieguvis 1. vietu Eiropas Militārās preses asociācijas fotokonkursā, vēlāk tapušas vairākas personālizstādes -  “Mana misija – Afganistāna”(2014), “Misija”(2016) un “Armija. Mākslas foto”(2018). Šobrīd Gatis Indrēvics turpina dienestu LR Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamentā kā fotogrāfs  un video operators. Un vēl – viņš jau 16. gadu turpina muzicēt grupā “Auļi”…

Par karavīra profesijas aizkulisēm un karjeras iespējām Latvijā sarunu ciklā „Cepums ar slavenību” otrdien, plkst. 18:00 kafejnīcas „Silva” 2. stāvā. Vietu skaits ierobežots, tāpēc jaunieši aicināti savu dalību rezervēt, piesakoties tiešsaistē: http://ej.uz/cepumsarslavenibu. Ieeja par ziedojumiem.

 

   Seko līdzi arī jaunumiem sociālajos tīklos: facebook.com/cepumsarslavenibu; draugiem.lv/cepumsarslavenibu. Papildus informācija: www.natre.lv.

 

   Sarunu ciklu „Cepums ar slavenību” organizē biedrība „Kultūras un mākslas centrs „Nātre”” sadarbībā ar kafejnīcu „Silva”. To atbalsta reklāmas drukas uzņēmums „212”. Pasākums īstenots ar LR Kultūras ministrijas, Zemgales NVO Centra, Jelgavas pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.

 

 

Informācija:

KMC “Nātre”\ www.natre.lv

natre.kmc@gmail.com\ mob.: 20097092
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv


Aktualitātes integrācijā

11.02.2019.
Apstiprināto „Ēnotāju” saraksts Jelgavas pilsētas pašvaldībā
08.02.2019.
Jaunieši var saņemt pašvaldības atbalstu savu ideju realizēšanai
07.02.2019.
“Poļu kulinārās tradīcijas karnevālu laikā”
05.02.2019.
Fotoizstāde par Baltkrievijas sasniegumiem sportā
05.02.2019.
Pasākumi, atzīmējot Lietuvas Republikas proklamēšanas 101.gadadienu
01.02.2019.
"Pasakas starpkultūru stilā"
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019