Aktualitātes

Otrais pasākums “Dzīva atmiņa – dzīva tauta”

2018-10-12

Turpinot īstenot projektu “Kopīgi soļi-II”, biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” organizēja otro pasākumu “Dzīva atmiņa – dzīva tauta”, kas paplašināja iesaistīto Jelgavas skolēnu redzesloku par latviešu kultūru, literatūru un valsts politikas tapšanā nozīmīgām personībām, kā rezultātā jauniešu vidū veidojās vienotas Latvijas vēstures un kultūras izpratne, sekmējot jaunās paaudzes saliedētību. Šīs aktivitātes ietvaros jaunieši ar izzinoši izglītojošām ekskursijām apmeklēja divas Latvijas vēsturei un kultūrai nozīmīgas vietas - amatniecības centru "Līve"* un Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeju "Pikšas"**.

Lasīt vairāk


Karjeras nedēļā skolu jaunieši apgūs karjeras vadības prasmes

2018-10-08

No 8. līdz 12. oktobrim 47 pilsētās un novados notiks Karjeras nedēļa, kuru jau sesto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām. Tās laikā Latvijas lielākajās vidusskolās notiks diskusijas ar dažādu profesiju pārstāvjiem, kā arī skolu jauniešus apciemos improvizācijas aktieru “K” komanda un Karjeras autobuss ar izglītojošām spēlēm un iespēju iepazīt dažādas profesijas ar virtuālās realitātes palīdzību.

Lasīt vairāk


Jaunā rudens „CEPUMĀ” - PAR KARAVĪRA DZĪVI UN IKDIENU

2018-10-04

Tuvojoties Latvijas simtgadei, laiks izzināt patriotiskākos notikumus un profesiju aizkulises arī sarunu ciklā “Cepums ar Slavenību”. Atsākot rudens sezonu, uz pirmo “Cepumu” jaunieši tiek aicināti tikties ar karavīru, vienu no diviem Nacionālo Bruņoto spēku mediju fotogrāfiem, kā arī grupas “AUĻI” mūziķi – virsseržantu GATI INDRĒVICU. Iedvesmojošas sarunas par karavīra profesijas aizkulisēm un ikdienas dzīvi notiks otrdien, 16. oktobrī pulksten 18:00 kafejnīcas „Silva” konferenču zālē.

Lasīt vairāk


Karjeras nedēļa 2018 Jelgavā

2018-09-29

Aizritējis gads un pavisam drīz no 8. līdz 12. oktobrim Jelgavā jau devīto reizi notiks Karjeras nedēļa. Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kur jauniešiem ir iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, izzināt dažādu sfēru praktiskā darba nianses un tādejādi sākt „projektēt” savu nākotnes profesiju un dzīvesveidu. Tas ir laiks, kad karjeras konsultācijās izsijāt savus talantus un izprast pilnveidojamās puses, piedalīties radošajās darbnīcās, konkursos, kā arī laimēt balvas un iesaistīties citās aktivitātēs.

Lasīt vairāk


Pasākums jauniešiem "Latviskums caur kultūru un tradīcijām"

2018-09-28

Pagājušajā piektdienā, 28.septembrī, Zemgales lauku sētā “Caunītes” Cenu pagastā Ozolnieku novadā norisinājās ārpusskolas izglītojošs, sabiedrību saliedējošs un lokālpatriotismu veicinošs pasākums jauniešiem “Latviskums caur kultūru un tradīcijām”. Šī aktivitāte bija vērsta uz dažādu tautību skolēnu (gan latviešu, gan mazākumtautību) kopīgu darbošanos, iepazīstot latviešu tautas kultūru un tradīcijas. Pasākums notika sagaidot senus latviešu tradicionālos rudens svētkus „Miķeļdienu”, kas tiek svinēti 29.septembrī. Aktivitātes dalībnieki uzzināja, ka senajā laika skaitīšanas sistēmā Miķeļi iezīmē rudens saulgriežus, ka atzīmēja šos svētku, paražas un ticējumus, ka Miķeļi ieskandina ziemas laiku, kā arī aktīvi līdzdarbojas latviešu nacionālā ēdiena pagatavošanā.

Lasīt vairāk


Debates par ikviena pilsoņa līdzdalības nozīmību politikā un lēmumu pieņemšanas procesā “Mana balss Latvijā”

2018-09-27

Biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” oktobra sakumā projekta “Kopīgi soļi II” ietvaros, kas realizēts Latvijas valsts budžeta finansētā programmā “Mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības programma”. Aicina Jelgavas pilsētas jauniešus 3.oktobrī, diskutēt par ikviena pilsoņa nozīmīgumu valsts dzīvē un politikā, par pilsonisko līdzdalību un nākotnes izaicinājumiem. Aktivitātes ideja ir ar dialoga palīdzību starp iesaistītām pusēm veidot vienotu izpratni jauniešiem par sabiedriskiem un politiskiem procesiem un to nozīmīgumu Jelgavā un Latvijā.

Lasīt vairāk


ERASMUS⁺ pēcpusdiena

2018-09-19

Otrdien, 2018.gada 25.septembrī, pulksten 16:00 JPPA Sabiedrības integrācijas pārvaldes Jelgavas Jauniešu centrā (Skolotāju iela 8, 3.stāvs), norisināsies neformālā tikšanās „Eiropas brīvprātīgais darbs. Kāpēc doties?” par programmas ERASMUS⁺ iespējām.

Lasīt vairāk


Vecpilsētas ielas svētki “Vēstures liecības”

2018-09-10

Septembris ir klāt un kā ik gadu pirmajā rudens mēnesī, Jelgavā notiks Vecpilsētas ielas svētki. Pirmo reizi Jelgavā Vecpilsētas ielas svētkus rīkoja Jelgavas Latviešu biedrība 2013. gadā, pievēršot sabiedrības uzmanību šai kultūrvēsturiskai pilsētvides teritorijai un tās saglabāšanas nepieciešamībai. Šogad interesentiem būs iespēja uzzināt vairāk par Vecpilsētas ielā notiekošajām pārmaiņām, proti, Zemgales restaurācijas centra tapšanu, izzināt senās amatu prasmes, tiekoties un darbojoties kopā ar kurpnieku, šuvēju, bārddzini, rotaļlietu meistaru, skārdnieku, cepurnieci (var ņemt līdzi savas cepures ko izrotāt) un citiem, aplūkot jūgendstila tērpu izstādi, ieraudzīt Vecpilsētas ielu Jelgavas bērnu un jauniešu acīm, kā arī piedalīties citās izzinošās aktivitātēs, iepazīstot šīs vēsturiskās ielas vērtības. Vecpilsētas ielas svētki “Vēstures liecības” visa ielas garumā notiks 15. septembrī, no pulksten 12 līdz 16.

Lasīt vairāk


Pievienojies brīvprātīgo komandai!!!

2018-09-07

Jauniešu apvienība “Brīvprātīgie Jelgavai” aicina pievienoties savam pulkam jaunus brīvprātīgā darba veicējus. Iesaistoties brīvprātīgā darba veicēju kustībā, Tu iegūsi: prasmes un zināšanas, pirmo darba pieredzi, iespēju pārbaudīt to, vai izvēlētā profesija ir tā īstā, kontaktus, kas var palīdzēt karjerā, līdera un organizatoriskās iemaņas, jaunus draugus un domubiedrus, kurus vieno kopīgas intereses....

Lasīt vairāk


Jaunā “PilnveidojiES” sezona jauniešiem - iegūsti zināšanas priekš savas dzīves!

2018-09-04

No 2018.gada 26. septembra līdz 2019.g. 17. aprīlim septiņpadsmit atbildīgiem un motivētiem Jelgavas jauniešiem vecumā no 15 – 25 gadiem tiks piedāvāts bez maksas apgūt Neformālās izglītības programmu „PilnveidojiES” (30% teorija un 70% prakse), ko organizē Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde, kas notiks Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Skolotāju iela 8, 3.stāvs) vai arī citās vietās, vienu reizi nedēļā, trešdienās no plkst. 15:30 līdz17:00. Nodarbību vadītāji ir pieredzējuši neformālās izglītības treneri un jaunieši.

Lasīt vairāk

Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv


Aktualitātes integrācijā

12.10.2018.
Otrais pasākums “Dzīva atmiņa – dzīva tauta”
10.10.2018.
Vjačeslava Teleša (Vjačka Ceļešs) izstādes “Gadu pieskārieni” atklāšana
08.10.2018.
Karjeras nedēļā skolu jaunieši apgūs karjeras vadības prasmes
04.10.2018.
Jaunā rudens „CEPUMĀ” - PAR KARAVĪRA DZĪVI UN IKDIENU
01.10.2018.
XII Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā 2018 par godu Latvijas simtgadei
01.10.2018.
Jelgavniekiem iespēja aplūkot Miervalda Derkusova gleznas izstādē “Saules pēdas”
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2018