Aktualitātes

Ziemassvētku sarīkojums “Senlatviešu Ziemassvētki ienāk Vecpilsētā”

2018-12-11

Nākamo piektdien, 21.decembrī plkst.18:00 aicinām visus jelgavniekus un pilsētas viesus uz Ziemassvētku sarīkojumu “Senlatviešu Ziemassvētki ienāk Vecpilsētā”, kas norisināsies Jelgavā, Vecpilsētas ielā. Pasākuma mērķis ir sekmēt latviešu kultūras mantojuma saglabāšanu, popularizēt un iepazīstināt ar senajām tradīcijām, kā arī veicināt mijiedarbību un sadarbību starp dažādu tautību pārstāvjiem, veidojot labvēlīgu kultūras un informācijas vidi Jelgavas pilsētas iedzīvotājiem. Pasākumā ieskandināsim Ziemassvētkus senlatviešu tradīcijās. Jūs jautāsiet, ar ko ierastie Ziemassvētki atšķiras no senatnē svinētajiem ziemas saulgriežiem?

Lasīt vairāk


Jauniešu forums „Jaunieši var!”

2018-11-30

Vakar, 29.novembrī Melno Cepurīšu Balerijā notika vienpadsmitais Jauniešu forums „Jaunieši var!”. Uz kopīgu diskusiju un sadarbības veidošanu pulcējās 112 jaunieši no Jelgavas izglītības iestādēm, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Jelgavas jauniešu NVO, kā arī pārstāvji no Jelgavas pilsētas pašvaldības, deputāti un citi pieaicinātie eksperti, lai atklāti diskutētu par jauniešiem aktuālām tēmām un kopīgiem spēkiem meklētu iespējamos risinājumus vairākiem izaicinājumiem jauniešu ikdienā.

Lasīt vairāk


Aicinām pieteikt brīvprātīgos godināšanai pasākumā „Gada brīvprātīgais Jelgavā 2018”

2018-11-12

Lai veicinātu interesi par brīvprātīgo darbu un sekmētu Jelgavas iedzīvotāju iesaistīšanos brīvprātīgā darba veikšanā, Jelgavas pilsētas dome aicina valsts un pašvaldības iestādes, nevalstiskās un reliģiskās organizācijas, kas darbojas Jelgavas pilsētā, izvirzīt brīvprātīgā darba veicējus nominācijai „Gada brīvprātīgais Jelgavā 2018”, iesniedzot pieteikumus līdz š.g. 28.novembrim.

Lasīt vairāk


Jauniešu forums „Jaunieši var!”

2018-11-07

2018.gada 29.novembrī no plkst.15:30 Alternatīvajā bārā “Melno Cepurīšu Balerija”, Raiņa ielā 28, notiks Jauniešu forums „Jaunieši var!”. Uz kopīgu diskusiju un sadarbības veidošanu kopā pulcēsies gan jaunieši no Jelgavas izglītības iestādēm un jauniešu organizācijām, gan studenti no Latvijas Lauksaimniecības universitātes, gan arī Jelgavas pilsētas pašvaldības un citi sabiedrības pārstāvji, lai jau vienpadsmito reizi atklāti diskutētu par jauniešiem aktuālām tēmām un kopīgiem spēkiem meklētu iespējamos risinājumus vairākiem izaicinājumiem jauniešu ikdienā.

Lasīt vairāk


Kļūsti par brīvprātīgo Tokijas 2020. gada Olimpiskajās spēlēs!

2018-11-07

Starptautisku mērogu pasākumu sarīkošana nav iedomājama bez brīvprātīgo iesaistīšanās. Šāds notikums ir arī Olimpiskās spēles. Uz 2020. gada Tokijas Olimpiskajām spēlēm vēl ikviens var pieteikties lai pievienotos brīvprātīgo pulkam. Tieši tādēļ. 2018. gada 14. novembrī plkst. 17:30 Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Skolotāju iela 8) noritēs tikšanās ar Latvijas Sporta brīvprātīgo līgas iniciatoru Mareku Matisonu.

Lasīt vairāk


Pasaules diktāts latviešu valodā šogad pulcēs arī Jelgavā

2018-10-24

3. novembrī plkst:12:00 Latvijā un citviet pasaulē jau ceturto reizi notiks pasaules diktāts latviešu valodā – iniciatīvā šogad pirmo reizi piedalās arī Jelgava. Pieteikties diktāta rakstīšanai Jelgavā var vietnē www.raksti.org līdz 2. novembra plkst.16:00.

Lasīt vairāk


NOBĪSTIES JELGAVĀ 2018 – baismīgākās piedzīvojumu orientēšanās sacensības atkal klāt!

2018-10-17

Jau sešpadsmito gadu pēc kārtas, tuvojoties Helovīniem 26. oktobrī, Jelgavas bērnu un jauniešu centra ‘’Junda’’ Jauniešu klubs, sadarbībā ar biedrību “Remoss” un orientēšanās klubu “Alnis”, rīkos piedzīvojumu orientēšanās sacensības jauniešiem ‘’Nobīsties Jelgavā 2018’’. Arī šogad sacensībās tiek aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 14 līdz 25 gadiem, kā arī ģimeņu komandas ar vienu pieaugušo sastāvā. Katram būs iespēja iepazīt Jelgavu naksnīgā gaisotnē un pierādīt savu atjautību.

Lasīt vairāk


Seminārs jauniešiem – Ceļojums starp cilvēkiem

2018-10-17

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs 26. un 27. oktobrī plkst. 10.00 organizē bezmaksas vienaudžu izglītotāju apmācību semināru “Ceļojums starp cilvēkiem”. Aicinām pieteikties Jelgavas skolu jauniešus vecumā no 13 līdz 17 gadiem.

Lasīt vairāk


Otrais pasākums “Dzīva atmiņa – dzīva tauta”

2018-10-12

Turpinot īstenot projektu “Kopīgi soļi-II”, biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” organizēja otro pasākumu “Dzīva atmiņa – dzīva tauta”, kas paplašināja iesaistīto Jelgavas skolēnu redzesloku par latviešu kultūru, literatūru un valsts politikas tapšanā nozīmīgām personībām, kā rezultātā jauniešu vidū veidojās vienotas Latvijas vēstures un kultūras izpratne, sekmējot jaunās paaudzes saliedētību. Šīs aktivitātes ietvaros jaunieši ar izzinoši izglītojošām ekskursijām apmeklēja divas Latvijas vēsturei un kultūrai nozīmīgas vietas - amatniecības centru "Līve"* un Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeju "Pikšas"**.

Lasīt vairāk


Karjeras nedēļā skolu jaunieši apgūs karjeras vadības prasmes

2018-10-08

No 8. līdz 12. oktobrim 47 pilsētās un novados notiks Karjeras nedēļa, kuru jau sesto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām. Tās laikā Latvijas lielākajās vidusskolās notiks diskusijas ar dažādu profesiju pārstāvjiem, kā arī skolu jauniešus apciemos improvizācijas aktieru “K” komanda un Karjeras autobuss ar izglītojošām spēlēm un iespēju iepazīt dažādas profesijas ar virtuālās realitātes palīdzību.

Lasīt vairāk

Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv


Aktualitātes integrācijā

12.12.2018.
Ziemassvētku izrāde bērniem “Jaungada piedzīvojumi ”
11.12.2018.
Ziemassvētku sarīkojums “Senlatviešu Ziemassvētki ienāk Vecpilsētā”
05.12.2018.
Gada brīvprātīgais Jelgavā 2018
01.12.2018.
Zigrīdas Cīrules gleznu izstāde „Baltā ziema”
30.11.2018.
Jauniešu forums „Jaunieši var!”
26.11.2018.
Informatīvi izglītojošs pasākums senioriem
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2018